Ygs Matematik Sınavında 10 Net Artırma Yolu!

Arkadaşlar matematik dersi öğrencilerin en çok zorlandığı derslerden birisi. 2014 Ygs matematik ortalaması 5 netten daha düşük. İşte bizde burada matematiği zayıf olan arkadaşlarımıza 10 net birden arttırmanın yollarını anlatacağız.

Öncelikle Ygs matematik soru dağılımına bir bakalım.gecen-yil-matematik-sorulari-hangi-konulardan-cikti

Görüldüğü gibi en çok soru çıkan konular: Problemler, Üslü İfadeler, Oran-Orantı, Rasyonel Sayılar ve Denklem Çözme. Bunların toplamı yaklaşık olarak 17-18 soruya denk gelmekte. İlk  önce bu konuları çok iyi öğrenicez. Hatta gerekirse sadece bu konulara çalışacağız. Her biriyle alakalı 100’er soru çözseniz zaten yapamayacağınız soru sayısı 3-4 tane. Ve bu konuların en büyük özelliği de şıklardan giderek en az soruların yarısının yapılması. Tek tek tüm sorularda şıkları deneyin. Biraz zaman alabilir ama kesin çözümü vericektir. Şıklardan giderkende c-d-e-b-a sırasını takip edin.

Bunları yaptığınızda en az 10 net arttırıcaksınız bundan şüphe duymayın. Ve Türkiye ortalamasının 5’ten az olduğunu düşünürsek bu 10 net sizi birkaç bin sıra öne taşıyabilir.

Matematikten kokmayın. Biraz vakit ayırdığınızda Problemler, Denklem Çözme gibi Rasyonel Sayılar gibi konuların halledilemeyecek hiçbir yanı yok. Denemede bu şekilde 20 dakika harcarsanız (ki hiç matematik yapamıyorsanız zaten vaktiniz fazlasıyla artıyordur) sözel bile olsanız matematikten 10 net artırabilirsiniz.

Umarım faydalı olur. Asla denemekten vazgeçmeyin!

2 thoughts on “Ygs Matematik Sınavında 10 Net Artırma Yolu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s