Ygs Sınavında Net Arttırma Yolları

Ygs sınavında iyi bir net yaparak Lys’ye daha rahat hazırlanmak isteyenler için mini rehber hazırladık. Tavsiyelerimizi dinlerseniz netinizin artıcağından eminiz.

  1. İlk olarak Ygs sınavına aşina olmamız gerekiyor ki iyi bir net yapabilelim. Bunun içinde ayda en az 1 deneme çözmemiz gerekiyor.
  2. Türkçe dersi tüm puan türlerinin işine yarayacak bir ders. Ve çoğuda paragraf veya  cümlede anlamdan oluşmakta. Onun i1451337188_ygs-basvuruçin günde en az 2 test paragraf çözüyoruz.
  3. Yine Türkçe için haftada bir dilbigisi konusu bitiriyoruz.
  4. Sosyal Testinede alanım diğil deyip de bakmamazlık etmiyoruz. Felsefe olsun tarihin yarısı olsun hep paragraf sorusu gibidir. Okursun anlarasan yaparsın anlamazsan yapamazsın. Bunun için bunlarada kesinlikle bir uğrayıp zaten paragraf çalıştığımız için birkaç net daha arttırıyoruz.
  5. Coğrafya için çalışmadan yapmamız çok zor. Özellikle 9. sınıfta gördüğümüz yerleri hemen hemen hep ezber. Bunun için bu konularla alakalı olarak özet çıkarıyor ve en az ikişer test çözüyoruz.
  6. Matematik için yoğun ve düzenli bir çalışma gerekmekte. Her konu için en az 150 soru çözüyoruz. ( Matematikten 10 Net Arttırmanın Yolları? adlı yazımız için tıklayınız.)
  7. Geometri için malesef kısa bir yol yok. Her konuya hakim olmanız lazım iyi çalışmalar 😀
  8. Fen de hiçbir bilgi bilmeden yapabileceğiniz en az 5 soru var. Az bir çalışmaylada 20 netlere kadar ulaşabilirsiniz. Bunun için özellikle kimya ve biyolojinin temel 3-4 konusu hakkında özetli çalışsanız 15-20 net yapmak işten bile değil.
  9. Ama en önemlisi düzenli tekrar. Öğrendiğiniz şeyler 24 saat içinde yok olmakla karşı karşıya gelirler. Onun için günlük, haftalık ve aylık tekrarlar yapın ve yapamadığınız sorularınızı mutlaka sorun.

One thought on “Ygs Sınavında Net Arttırma Yolları

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s